tks tomasovia

sobota 27 maj 2017

odwiedzono nas 53224

Siatkarze Oldboys Tomasovia najlepsi w „VI turnieju Piłki Siatkowej Poświęconym Pamięci sierż. Pawła Korczyńskiego”

W sobotę 18 marca 2017 roku rozegrany został w hali sportowej przy ZS Nr2 w Tomaszowie Lubelskim „VI turniej Piłki Siatkowej Poświęcony Pamięci sierż. Pawła Korczyńskiego”. W zawodach udział wzięło 6 drużyn, które zostały podzielone na dwie grupy każda po 3 drużyny.
        Jednak zanim doszło do rywalizacji sportowej wszyscy uczestnicy zawodów, udali się do Parafii pw. św. Józefa w Tomaszowie Lubelskim, gdzie odprawiona została msza święta w intencji sierż. Pawła Korczyńskiego. Następnie już w hali sportowej przy ZS Nr2 nastąpiło otwarcie turnieju, w którym to otwarciu obok organizatorów uczestniczyli m.in. rodzina Pawła Korczyńskiego oraz Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Tomaszowie Lubelskim kom. Szymon Mroczek.

Podopieczne Stanisława Kaniewskiego nie zdołały odrobić strat z pierwszego meczu fazy play-off i odpadły z dalszej rywalizacji o awans do I ligi. Siatkarki Tomasovii Tomaszów Lubelski przegrały w Tarnowie z tamtejszą Grupą Azoty PWSZ i w tym sezonie powalczą już tylko o trzecie miejsce.

Gorycz porażki musiały przełknąć siatkarki TKS Tomasovia, które w sobotni wieczór przegrały z PWSZ Tarnów. Podopieczne Stanisława Kaniewskiego i Jerzego Senejko podeszły do pierwszego meczu play – off bez wiary w zwycięstwo i nie potrafiły przeciwstawić się dobrze dysponowanym zawodniczkom z Tarnowa.
      Pierwszy set zaczął się od wzajemnej wymiany ciosów i mecz do stanu 7 :7 toczył się punkt za punkt, potem jednak przyjezdne odskakiwały na kilka punktów i spokojnie wygrywają seta.

SMS Szóstka Mielec : Piątka Sandomierz 3:0 (25:16, 25:12, 25:12)
Tomasovia Tomaszów Lub. : Piątka Sandomierz 3:0 (25:14, 26:24, 25:18)
SMS Szóstka Mielec : Tomasovia Tomaszów Lub. 3:0 (25:12, 25:14, 25:16)