sobota 17 luty 2018

odwiedzono nas 71244

Siatkarskie derby dla LUK AZS UMCS. Przerwa zaszkodziła Tomasovii

tps umcs2018(fot. Michał Piłat/AZS.UMCS.PL)

Derby dla Lublina! LUK AZS UMCS rozbił ekipę z Tomaszowa Lubelskiego bez straty seta. Trzy zdobyte punkty powodują, że walka o czołową trójkę tabeli nabiera rumieńców W pierwszej odsłonie trwała zacięta walka punkt za punkt. W połowie akademiczki uzyskały bezpieczną przewagę (13:7) i mimo pogoni rywalek bez najmniejszych problemów wygrały 25:20.

Juniorki z tytułem Mistrzowskim!

IMG 9102 150x1502x

Drużyna juniorek Tomasovii zdobyła Mistrzostwo Województwa pokonując SL Salos Kalina Lublin 3:1 w setach 25:13, 25:22, 20:25, 25:18.

Skład: Beńko Wiktoria, Kostur Gabriela, Dzida Martyna, Sielewicz Martyna, Beba Zuzanna, libero Beba Paulina, Atalska Małgorzata, Mickiewicz Zofia, Mandro Wiktoria , trener Stanisław Kaniewski

Tomaszowianki w dniach 15.02-18.02 wezmą udział w 1/4 Mistrzostw Polski.

Drugą porażkę z rzędu w rozgrywkach grupy 4 II ligi kobiet zanotowały zawodniczki Tomasovii Tomaszów Lubelski. Po zeszłotygodniowym 0:3 z Szóstką Mielec, tym razem podopieczne Stanisława Kaniewskiego musiały uznać wyższość MKS-u San-Pajda Jarosław.

KOMENTARZ TRENERA

Stanisław Kaniewski: – Przed meczem dowiedziałem się, że z powodów zdrowotnych wypadły nam Marta Chwała i Wiktoria Beńko. Podcięło nam to trochę skrzydła, ale jako zespół rozegraliśmy dobre spotkanie. Pierwszego i drugiego seta przegraliśmy w końcówkach i to przez niuanse. W trzeciej partii dziewczyny były rozżalone poprzednimi odsłonami. Mimo porażki 0:3 muszę pochwalić moje zawodniczki za walkę, determinację, zaangażowanie i charakter, jaki pokazały.

Wszystko co dobre kiedyś się kończy…..to powiedzenie sprawdziło się również w poczynaniach naszych siatkarek. Po kolejnych siedmiu meczach bez porażki podopieczne Stanisława Kaniewskiego i Jerzego Senejko nie znalazły już po raz drugi w tym sezonie recepty na zawodniczki z Mielca. Tomaszowianki ten pojedynek przegrały chyba jeszcze przed wyjściem na plac gry. W ich poczynaniach od samego początku było widać nerwowość i brak wiary w zwycięstwo. Z tak doświadczonym przeciwnikiem jakim niewątpliwie są podopieczne Romana Murdzy nie można sobie pozwolić na grę na przeciętnym poziomie bo efekt takiego podejścia był widoczny po końcowym gwizdku sędziego. Na słowa pochwały zasłużyła występująca na niecodziennej pozycji Aleksandra Tabaczuk, która ze swoich zadań wywiązywała się bardzo dobrze.