piątek 20 kwiecień 2018

odwiedzono nas 76142

pzps
W grupie 4 sporo emocji budził mecz na szczycie tabeli, w którym niepokonany dotąd zespół Marby Sędziszów Małopolski podejmował SAN-Pajdę Jarosław. Mecz faktycznie przyniósł sporo emocji, niestety nie tylko sportowych. W tym miejscu chcielibyśmy skupić się wyłącznie na siatkówce, napiszemy tylko, że trener gości ukarany został czerwoną kartką a gospodarze zarzucają mu prowokacyjne zachowanie. Zespół z Jarosławia po czwartym secie przy stanie 2:2 zszedł do szatni po ataku fizycznym na jednego z członków sztabu szkoleniowego i wrócił na boisko dopiero po 20 minutach. Mecz został dokończony, a w tie-breaku 16:14 wygrała drużyna SAN-Pajdy.

Pierwsza porażka Marby stała się więc faktem, ale z naszych informacji wynika, że gospodarze wnieśli protest i będą się domagali w tym meczu… walkowera. Sprawa na pewno trafi do Wydziału Rozgrywek oraz Wydziału Dyscypliny PZPS. „Gdzie dwóch się bije, tam trzeci korzysta” mówi polskie przysłowie. Podział punktów w meczu bezpośrednich rywali wykorzystały siatkarki Szóstki Mielec, które pokonały w Dąbrowie Górniczej rezerwy MKS-u i powróciły na fotel lidera. Mielczanki wyprzedzają zespół z Jarosławia lepszym bilansem setów i mają punkt więcej od Marby. Weekend dobrze będą wspominać siatkarki Tomasovii Tomaszów Lubelski, które w sobotę pokonały w Siewierzu Jedynkę 3:1, a w niedzielę w zaległym spotkaniu w takim samym stosunku ograły w Sosnowcu zespół Płomienia i są na 4. miejscu w tabeli z dwoma punktami straty do Marby. W pozostałych meczach 9 serii spotkań Płomień Sosnowiec wygrał 3:1 z Uniwersytetem Rzeszowskim, a w Nowym Sączu Sandecja uległa po tie-breaku Pogoni Proszowice i nadal zamyka ligową tabelę.

źródło:siatka.org

Następne spotkanie: play off