sobota 23 wrzesień 2017

odwiedzono nas 58589

Spokój, spokój i jeszcze raz spokój w Tomaszowie Lubelskim

play off tomasovia tarnow 2017 006

Siatkarki Tomasovii Tomaszów Lubelski sezon 2016/2017 zakończyły na czwartym miejscu w tabeli grupy 5 II ligi. Podopieczne Stanisława Kaniewskiego znają już plan przygotowań do kolejnej kampanii. Wiele wskazuje na to, że w nadchodzących rozgrywkach niebiesko-białe dysponowały będą podobnym potencjałem, co rok wcześniej.

Już w pierwszej partii było widać, że mocnym punktem Tomasovii jest zagrywka. Gospodynie miały duże problemy z przyjęciem piłki. Efekt? Dominacja rywalek i ich prowadzenie 19:11. Ostatecznie pierwszy set zakończył się wygraną Darii Szubiak i jej koleżanek do 19.

W drugiej części zawodów obraz gry nie uległ zmianie. Niebiesko-białe od początku kontrolowały sytuację, ale w końcówce znalazły

Zawodniczki Tomasovii zrobiły, co do nich należało. Podopieczne trenera Stanisława Kaniewskiego pokonały Radomkę Radom 3:0 i awansowały na drugie miejsce w tabeli.
Sobotnie zawody rozpoczęły się zgodnie z planem. Pierwszego seta gospodynie wygrały do 12, a w drugim także nie miały wielkich kłopotów z rywalkami. Świetnie spisywała się Małgorzata Hajduk, która sporo ze swoich dziewięciu punktów zdobyła zagrywką. Była też okazja, żeby na parkiecie pojawiły się najmłodsze zawodniczki miejscowych.

Niestety, siatkarki MKS E.Leclerc Radomki Radom znów musiały w ligowej potyczce zasmakować goryczy porażki. Podopieczne Krzysztofa Kubika w sobotę ( 5 listopada) przegrały z aspirującym do walki o awans TKS Tomasovia Tomaszów Lubelski. Dla Radomianek to piąta porażka w rozgrywkach II ligi.

Radomianki w tym sezonie nie mają łatwego życia. Podopieczne Krzysztofa Kubika po czterech porażkach z rzędu, nadal nie potrafią zdobyć nie tylko pierwszych punktów w tym sezonie, ale przede wszystkim nawet jednego seta. Radomianki do Tomaszowa Lubelskiego jednak jechały w bojowych nastrojach, nie patrząc na mecze, które są już za nimi.

Kto by się tego spodziewał? Tomasovia ograła w sobotę u siebie głównego faworyta w walce o awans Jedynkę PWSZ Tarnów 3:1 i utrzymała pierwsze miejsce w tabeli.

Drużyna trenera Stanisława Kaniewskiego jako jedyna ma na koncie komplet dziewięciu punktów. Sobotnie starcie toczyło się pod dyktando gospodyń. Niebiesko-białe wygrały pierwszego seta 25:20. W drugim przestała funkcjonować zagrywka i rywalki okazały się lepsze o osiem punktów. W kolejnych rozdaniach wszystko wróciło jednak do normy. Tomasovia najpierw pokonała faworyta do 23, a w decydującym rozdaniu do 18.