wtorek 22 maj 2018

odwiedzono nas 77614

Pewne zwycięstwo w derbach. TKS Tomasovia - AZS UMCS Lublin 3:0

logo

W siatkarskich derbach województwa lubelskiego bezsprzecznie lepszym zespołem okazała się Tomasovia Tomaszów Lubelski. Podopieczne Stanisława Kaniewskiego gładko, bo bez straty seta, pokonały LUK AZS UMCS Lublin. Niebiesko-białe przerwały tym samym serię trzech porażek z rzędu.

KOMENTARZE TRENERÓW

Stanisław Kaniewski: – W odpowiednim momencie nastąpiło w naszym zespole przełamanie. Każda następna porażka bardzo źle by na nas działała. Tabela pokazuje, że z jej dołu trudno jest wyjść. Inną sprawą jest psychika naszych zawodniczek. Dziewczyny ostro trenują, a coś nie wychodzi. Dziś uwierzyliśmy jednak w to, że ta praca przynosi sens i efekty. Jeśli chodzi o sam przebieg meczu, to były momenty, w których rywalki prowadziły i musieliśmy je gonić, zwłaszcza w setach numer 2 i 3. Pierwszą partię wygraliśmy do 15.

Czytaj więcej...

Tomasovia ratuje honor lubelskich II-ligowców

grupowe1 2017

          Jedynym siatkarskim II-ligowcem z województwa lubelskiego, który wygrał swoje spotkanie w drugą sobotę października, są zawodniczki Tomasovii Tomaszów Lubelski. Podopieczne Stanisława Kaniewskiego we własnej hali okazały się lepsze od ekipy z Rzeszowa.

KOMENTARZ TRENERA

Stanisław Kaniewski: – Mecz był ciężki, bo popełniliśmy wiele niepotrzebnych błędów. Gdybyśmy się ich wystrzegali, to na pewno grałoby się nam przyjemniej. Mieliśmy problemy z przyjęciem i asekuracją bloku. Rywalki także popełniały błędy, ale w najważniejszych momentach moje zawodniczki wspięły się na szczyt swoich możliwości. Zagraliśmy konsekwentnie, a najważniejsze, że skutecznie. Musimy popracować nad przyjęciem zagrywki, bo to jest nasz problem, a przez to nie możemy rozwinąć swoich możliwości. Myślę, że to zwycięstwo zbuduje morale zespołu.

Czytaj więcej...

Spokój, spokój i jeszcze raz spokój w Tomaszowie Lubelskim

play off tomasovia tarnow 2017 006

Siatkarki Tomasovii Tomaszów Lubelski sezon 2016/2017 zakończyły na czwartym miejscu w tabeli grupy 5 II ligi. Podopieczne Stanisława Kaniewskiego znają już plan przygotowań do kolejnej kampanii. Wiele wskazuje na to, że w nadchodzących rozgrywkach niebiesko-białe dysponowały będą podobnym potencjałem, co rok wcześniej.

Czytaj więcej...

Siatkarskie derby dla Tomasovii Tomaszów Lubelski

 DSC0831
Osłabiony AZS UMCS walczył dzielnie z Tomasovią, ale to podopieczne trenera Stanisława Kaniewskiego wygrały mecz obu ekip. Przyjezdne triumfowały w Lublinie 3:0

Już w pierwszej partii było widać, że mocnym punktem Tomasovii jest zagrywka. Gospodynie miały duże problemy z przyjęciem piłki. Efekt? Dominacja rywalek i ich prowadzenie 19:11. Ostatecznie pierwszy set zakończył się wygraną Darii Szubiak i jej koleżanek do 19.

W drugiej części zawodów obraz gry nie uległ zmianie. Niebiesko-białe od początku kontrolowały sytuację, ale w końcówce znalazły

Czytaj więcej...

Siatkarki Tomasovii pokonały Radomkę 3:0. Jest koncentracja, nie ma problemów


Tomasovia wskoczyła na drugie miejsce, a za dwa tygodnie zagra o fotel lidera<br />
FOT. ROBERT DZIEDZIC<br />
Tomasovia wskoczyła na drugie miejsce, a za dwa tygodnie zagra o fotel lidera
FOT. ROBERT DZIEDZIC

Zawodniczki Tomasovii zrobiły, co do nich należało. Podopieczne trenera Stanisława Kaniewskiego pokonały Radomkę Radom 3:0 i awansowały na drugie miejsce w tabeli.
Sobotnie zawody rozpoczęły się zgodnie z planem. Pierwszego seta gospodynie wygrały do 12, a w drugim także nie miały wielkich kłopotów z rywalkami. Świetnie spisywała się Małgorzata Hajduk, która sporo ze swoich dziewięciu punktów zdobyła zagrywką. Była też okazja, żeby na parkiecie pojawiły się najmłodsze zawodniczki miejscowych.

Czytaj więcej...

Znajdź nas na Facebook'u