Juniorki Tomasovii zagrały w 1/4 Mistrzostw Polski

W dniach 16-19 lutego rozgrywany był w Ostrowcu Świętokrzyskim turniej 1/4 Mistrzostw Polski juniorek w siatkówce kobiet. Podczas wspomnianych zawodów udział wzięło sześć drużyn, wśród których były prowadzone przez trenera Stanisława Kaniewskiego juniorki Tomasovii, którego jednak podczas tego turnieju zastępował Krzysztof Wróbel.

Rywalizacja na parkiecie toczyła się w dwóch grupach, które liczyły po trzy drużyny. Tomaszowianki trafiły do grupy B, gdzie ich rywalami były gospodynie KSZO SMS Ostrowiec Świętokrzyski i SMS Ostrów Łaskovia Łask. Nasze dziewczyny swoje obydwa mecze grupowe rozegrały w piątek 17 lutego. Niestety oba wspomniane mecze zakończyły się ich porażkami po 0:3 i w sobotnie przedpołudnie pozostał im do rozegrania mecz o 5 miejsce z drużyną, która zajęła w grupie A trzecie miejsce, czyli Volley Piła. O ile w dwóch pierwszych meczach „niebiesko-białe” nie miały zbyt wiele do powiedzenia, o tyle w pojedynku z pilankami pokazały, że wcale z ich umiejętnościami nie jest tak źle, że potrafią grać w siatkówkę. W sobotnim meczu zawodniczki Tomasovii dwukrotnie przegrywały z Volley Piła 0:1 i 1:2, ale za każdym razem potrafiły odrabiać straty, pokazując przy tym charakter i olbrzymią wolę walki o każdą piłkę. Do rozstrzygnięcia tego starcia był potrzebny tie-break, w którym tomaszowianki wygrywały już różnicą 4 punktów 8:4 i można było mieć nadzieję na happy-end, ale niestety stało się inaczej. Siatkarki z Piły zdołały doprowadzić do remisu po 9:9,  a przy stanie 13:13 przechylić szalę na wagę swojego zwycięstwa.

Mimo trzech porażek i ostatniego miejsca w turnieju nie należy z tego powodu robić jakiegoś dramatu, ponieważ już sam udział w takich zawodach jest sukcesem. Bez wątpienia jest to też dla naszego zespołu cenna lekcja i zebrane doświadczenie , które zaprocentuje w przyszłości.

Wyniki grupowe:

SMS Ostrów Łaskovia Łask – Tomasovia 3:0 ( 25:20, 25:12, 25:12 )

KSZO SMS Ostrowiec Świętokrzyski – Tomasovia 3:0 (25:13, 25:13, 25:16)

Mecz o 5 miejsce:

Volley Piła – Tomasovia 3:2 ( 25:22, 23:25, 25:18, 22:25, 15:13 )

Końcowa klasyfikacja turnieju:

1. TS Stal Śrubiarnia ŻAPN Żywiec – awans do półfinału MP
2. SMS Ostrów Łaskovia Łask – awans do półfinału MP
3. UKS Piątka Turek
4. KSZO SMS Ostrowiec Świętokrzyski
5. SPS BoxPro Volley Piła
6. TKS Tomasovia Tomaszów Lubelski

 

Foto: KSZO SMS Ostrowiec Świętokrzyski