Porażka na inaugurację sezonu III ligi. KS Powiślak Końskowola – TSS „KUDŁATY” 3:1

W pierwszym meczu III ligi piłki siatkowej mężczyzn TSS „KUDŁATY” Tomaszów Lubelski przegrał w Końskowoli 1:3. Pierwszy set nasi zawodnicy całkowicie przespali nie radząc sobie z przyjęciem zagrywki przeciwnika, co w znacznym stopniu utrudniło rozegranie i kończenie piłek w ataku. W drugiej partii znacząco poprawiliśmy przyjęcie i dzięki temu też podnieśliśmy jakość gry w ataku wyrównując stan setów na 1:1. W trzeciej partii nasi przeciwnicy bezapelacyjnie ograli nas 25:16, nie zostawiając złudzeń kto w tym secie był lepszy. W ostatnim secie niestety emocje wzięły górę i nasz zawodnik libero po serii błędów sędziego głównego spotkania, nie wytrzymał emocji w męskich słowach skomentował bardzo słabą postawę arbitrów, za co został ukarany dwiema czerwonymi kartkami i wykluczony z dalszego udziału w spotkaniu. Po tej sytuacji musieliśmy zrobić sytuacyjną zmianę i z przymusu w wieku 36 lat na pozycji libero zadebiutował Krzysztof Bednarski, który bardzo dobrze spisał się na zupełnie nowej dla niego pozycji. Przeciwnicy chcieli wykorzystać jego obecność na boisku ale on swoją postawą zasłużył na wielkie słowa uznania bardzo dobrze wywiązując się ze swojej roli. Czwarta i jak się później okazało zarazem ostatnia partia tego meczu zakończyła się wynikiem 25:22 dla gospodarzy, którzy zainkasowali 3 punkty za zwycięstwo. W kolejnym meczu ponownie na wyjeździe naszym przeciwnikiem będzie drużyna UKS Tempo Chełm. Poniżej prezentujemy komplet wyników I kolejki III ligi wojewódzkiej mężczyzn w piłce siatkowej oraz tabelę.

• UKS Tempo Chełm – AZS AWF Biała Podlaska 3:0 (25:22, 25:18, 25:23)
  • LKS Cisy Nałęczów KS CKFiS Bełżyce 3:2 (24:26, 22:25, 25:19, 25:19, 15:13)
  • „Arka” Wojsławice MKS Kraśnik 3:0 (25:20, 25:21, 25:15)
  • KS Powiślak Końskowola – TSS „KUDŁATY” Tomaszów Lubelski 3:1 (25:19, 24:26, 25:16, 25:22)