Pracowity weekend siatkarek Tomasovii. 10 setów w dwa dni !

W piątkowy wieczór pierwszy ligowy punkt w 2018 roku zdobyły siatkarki Tomasovii Tomaszów Lubelski. Podopieczne Stanisława Kaniewskiego uległy 2:3 drużynie Pogoni Proszowice, której w pierwszym secie pozwoliły na zdobycie jedynie… sześciu punktów.

KOMENTARZ TRENERA

Stanisław Kaniewski: – Bardzo łatwo wygraliśmy pierwszego seta. To spowodowało spadek koncentracji w naszym zespole. Przed spotkaniem była ona na wysokim poziomie, ponieważ dziewczyny chciały w końcu wygrać pierwszy mecz w tym roku. Nasza gra w pewnym momencie się załamała. Sam nie wiem dlaczego, ale takie sytuacje nie powinny mieć miejsca. Mam nadzieję, że w sobotę będzie lepiej. Szkoda tej porażki, bo było to starcie do wygrania, lecz zagraliśmy poniżej swojego poziomu. Ekipa Pogoni Proszowice jest zespołem niesamowicie walczącym i zawsze chce pokazać swoje umiejętności, nawet po gładko przegranej partii. To była porażka na własne życzenie.

NASTĘPNA KOLEJKA

24 lutego o godzinie 18:00 Tomasovia Tomaszów Lubelski podejmie Jedynkę Siewierz.

Tomasovia Tomaszów Lubelski – Pogoń Proszowice 2:3 (25:6, 11:25, 25:17, 20:25, 12:15)

Tomasovia: Marta Cichoń, Martyna Dzida, Gabriela Kostur, Małgorzata Hajduk, Aleksandra Tabaczuk, Małgorzata Ruszel, Paulina Czekajska (libero) oraz Patrycja Kaniewska, Karolina Karpiuk, Marta Chwała, Wiktoria Beńko.

W sobotni wieczór swoje pierwsze zwycięstwo w 2018 roku odniosły siatkarki Tomasovii Tomaszów Lubelski. Wygraną z Jedynką Siewierz podopieczne Stanisława Kaniewskiego przełamały również niechlubną serię czterech porażek z rzędu.

KOMENTARZ TRENERA

Stanisław Kaniewski: – Przed meczem powiedziałem moim zawodniczkom, że potrzebujemy zwycięstwa, jak tlenu. Wpadliśmy w pewien dołek, który spowodował u dziewczyn brak pewności siebie. Do tego doszły przerwy w lidze i kontuzje siatkarek. W pewnym momencie myślałem, że nie wyjdziemy z tego starcia zwycięsko i będziemy musieli uznać wyższość Jedynki Siewierz. Na szczęście moje podopieczne pokazały charakter. Po wczorajszym maratonie (przegrana 2:3 z Pogonią Proszowice – przyp. red.) dzisiaj także stoczyliśmy pięciosetowy bój, ale już zwycięski. Istotne jest to, że oprócz umiejętności, techniki czy taktyki ważną rolę odegrał charakter, o którym już wspomniałem. Podnieśliśmy się w trudnym momencie, a to jest dla mnie bardzo ważne.

NASTĘPNA KOLEJKA

3 marca Tomasovia Tomaszów Lubelski zagra na wyjeździe ze STS-em Sandecja Nowy Sącz.

Tomasovia Tomaszów Lubelski – UKS Jedynka Siewierz 3:2 (22:25, 24:26, 25:22, 25:23, 15:13)

Tomasovia: Małgorzata Hajduk, Małgorzata Ruszel, Patrycja Kaniewska, Gabriela Kostur, Karolina Karpiuk, Marta Chwała, Paulina Czekajska (libero) oraz Wiktoria Beńko, Marta Cichoń, Martyna Dzida, Aleksandra Tabaczuk.

źródło: lubsport