Siatkarki Tomasovii kontynuują passę zwycięstw!

W sobotę 1 lutego spotkanie ligowe w ramach XV kolejki rozegrały siatkarki II -ligowej Tomasovii, które we własnej hali podejmowały Pogoń Proszowice. Tomaszowianki jeszcze w tym roku nie przegrały spotkania, gromadząc na swoim koncie 11 punktów, więc sobotni pojedynek z 3 drużyną w tabeli zapowiadał się niezwykle emocjonująco, a tym samym był bardzo ważny w kontekście walki o pierwszą czwórkę w tabeli. Dla naszych siatkarek mecz rozpoczął się niefortunnie, bo od porażki w pierwszym secie do 22. W kolejnych partiach Tomasovia nie pozostawiła jednak złudzeń  swoim rywalkom kto w tym pojedynku jest lepszy, wygrywając je do 16,19 i 18, co oznaczało, że czwarte zwycięstwo z rzędu 3:1 stało się faktem.

Dzięki temu zwycięstwu tomaszowianki awansowały na 3 miejsce w tabeli, gdzie wyprzedziły zespół z Proszowic, nad którym mają 3 punkty przewagim, natomiast spoglądając w górę tracą tylko punkt do 2 lokaty, którą zajmuje zespół AZS UMCS Lublin. Kolejny mecz ligowy Tomasovia rozegra na wyjeździe z KPKS Halembą Ruda Śląska 15 lutego.

Tomasovia: Marta Chwała, Justyna Tyska, Wioletta Świerkosz, Maja Orzyłowska, Gabriela Kostur, Aleksandra Tabaczuk, Natalia Machniewicz (libero) oraz Diana Romaszko-Piwko, Patrycja Kaniewska.