Siatkarki Tomasovii odprawiły z kwitkiem Pogoń Proszowice

Zawodniczki Tomasovii Tomaszów Lubelski w rundzie zasadniczej dwukrotnie okazały się słabsze od Pogoni Proszowice. Jednak podopiecznym Stanisława Kaniewskiego udało się znaleźć receptę na rywalki i w pierwszym meczu fazy play-off pokonały one ekipę z Małopolski 3:1.

KOMENTARZ TRENERA

Stanisław Kaniewski: – Mecz był zacięty i wyrównany. Jeden i drugi zespół walczył o każdą piłkę. W pierwszym secie popełniliśmy wiele niewymuszonych błędów w zagrywce i w polu obrony. Wyciągnęliśmy wnioski w kolejnych partiach. Niedociągnięcia oczywiście się zdarzały, ale już w mniejszym stopniu. Moje zawodniczki wykazały się charakterem. W rundzie zasadniczej dwukrotnie przegraliśmy z Pogonią Proszowice, a teraz w końcu udało się wygrać z niewygodnym rywalem. Możemy być zadowoleni.

NASTĘPNY MECZ

Drugi mecz Tomasovii Tomaszów Lubelski z Pogonią Proszowice odbędzie się 7 kwietnia o godzinie 18:00 w Tomaszowie Lubelskim.

Pogoń Proszowice – Tomasovia Tomaszów Lubelski 1:3 (25:20, 22:25, 25:27, 20:25)

Tomasovia: Martyna Dzida, Patrycja Kaniewska, Marta Chwała, Małgorzata Ruszel, Gabriela Kostur, Małgorzata Hajduk, Paulina Czekajska (libero) oraz Karolina Karpiuk, Aleksandra Tabaczuk, Wiktoria Beńko, Marta Cichoń.

źródło:lubsport