Tomasovia pogoniła Pogoń!

Pewnie, bo 3:0, siatkarki Tomasovii Tomaszów Lubelski pokonały drużynę Pogoni Proszowice, zapewniając sobie tym samym awans do kolejnej rundy fazy play-off.

KOMENTARZ TRENERA

Stanisław Kaniewski: – W tym meczu najważniejszy był wynik. Do stylu można mieć zastrzeżenia, bo oba zespoły nie prezentowały dzisiaj siatkówki na wysokim poziomie. Najbardziej cenne jest jednak zwycięstwo i wejście do czołowej czwórki. To już osiągnęliśmy, ale przed nami jeszcze wiele pracy. Długi sezon daje się we znaki zawodniczkom, a szczególnie studentkom. Poza sprawami uczelnianymi dochodzą ciągłe wyjazdy, które są meczące. Nie mamy teraz nic do stracenia i na pewno będziemy walczyć w kolejnej rundzie. Wynik już jest w miarę zadowalający, ale każda kolejna wygrana da nam satysfakcję. Cały czas zmierzamy do tego, żeby naszym kibicom podobało się to, co robimy.

NASTĘPNA RUNDA

W II rundzie fazy play-off Tomasovia Tomaszów Lubelski zmierzy się z Szóstką Mielec lub Jedynką Siewierz (w rywalizacji do dwóch zwycięstw prowadzi Szóstka Mielec). Pierwszy mecz zaplanowano na 21 kwietnia.

Tomasovia Tomaszów Lubelski – Pogoń Proszowice 3:0 (25:22, 26:24, 25:14)

Tomasovia: Małgorzata Hajduk, Gabriela Kostur, Marta Cichoń, Martyna Dzida, Małgorzata Ruszel, Marta Chwała, Paulina Czekajska (libero) oraz Patrycja Kaniewska, Aleksandra Tabaczuk, Karolina Karpiuk, Wiktoria Beńko.

tekst:lubsport