Triumf w meczu z SMS PZPS II Szczyrk

W piątkowy wieczór spotkanie ligowe awansem rozegrały siatkarki II -ligowej Tomasovii. Podopieczne trenerów Stanisława Kaniewskiego i Krzysztofa Wróbla na własnym parkiecie podejmowały drugi zespół SMS PZPS Szczyrk. Spotkanie rozegrane zostało wyjątkowo w innej hali niż dotychczas, a dokładniej w LO Nr 1 przy ul. Wyspiańskiego 8, ale mimo to najwierniejszych sympatyków naszego zespołu nie zabrakło na trybunach.

Ci kibice, którzy wybrali się na ten mecz, nie mieli powodów do narzekań, ponieważ obejrzeli całkiem ciekawe zawody, a co jeszcze ważniejsze zwycięskie. Pierwszy set to całkowita dominacja naszych siatkarek, o czym świadczy końcowy rezultat tej partii, zakończony zwycięstwem do 12. Jednak w pozostałych dwóch odsłonach rywalki ze Szczyrku postawiły się „niebiesko-białym”, ba w trzecim secie prowadziły nawet różnicą czterech punktów 12:8, ale tomaszowianki mając w perspektywie kolejny mecz dzień później, nie zamierzały go przedłużać i tracić dodatkowo sił. Ostatecznie druga i trzecia partia zakończyła się zwycięstwem Tomasovii do 19 i 21, co oznaczało zwycięstwo w całym meczu 3:0.

A już w sobotnie popołudnie 26 listopada rywalem naszego zespołu będzie Maraton Krzeszowice. Początek tego meczu, który rozegrany zostanie ponownie w hali LO Nr 1 przy ul. Wyspiańskiego 8 nastąpi o godz. 17:30. 

Tomasovia – SMS PZPS II Szczyrk 3:0 (25:12, 25:19, 25:21)

Tomasovia: Daria Wąsik, Martyna Żurawska, Wioletta Świerkosz, Martyna Dzida, Marta Chwała, Diana Romaszko-Piwko, Aleksandra Tabaczuk (libero). Na zmiany wchodziła: Martyna Staworzyńska.