Lider poza zasięgiem. TKS Tomasovia – SAN Pajda Jarosław 0:3

Tomasovia robiła co mogła, ale MKS San-Pajda okazał się zbyt mocny. Niepokonana ekipa z Jarosławia wygrała w Tomaszowie 3:0. I po 11 kolejkach ciągle może się pochwalić kompletem punktów

W pierwszym secie walka była wyrównana. Gospodynie wysoko zawiesiły poprzeczkę rywalkom. Niestety, w końcówce więcej zimnej krwi zachowały liderki tabeli i ostatecznie wygrały 25:21. W drugiej i trzeciej partii przewaga przyjezdnych nie podlegała już żadnej dyskusji. Znowu bardzo widoczny był brak podstawowej libero Oli Tabaczuk. Ze względu na jej nieobecność trener Stanisław Kaniewski próbował innych rozwiązań, kilku zawodniczkom zmienił pozycje, ale było widać, że zespół nie funkcjonuje tak, jak powinien.

Efekty? 25:17 w drugim rozdaniu i 25:16 w secie numer trzy. A w sumie pewne i jak najbardziej zasłużone zwycięstwo ekipy z Jarosławia. Za tydzień wcale nie będzie lżej, bo tym razem niebiesko-białe zmierzą się na wyjeździe z drugą drużyną grupy czwartej – SMS PZPS II Szczyrk.

– W pierwszej partii nawiązaliśmy walkę. W kolejnych posypało się nam przyjęcie, a rywalki dopadły nas świetną zagrywką. Niestety, mamy w zespole trochę kontuzji i po raz kolejny widać było brak naszej libero. Mam jednak nadzieję, że Ola wróci do gry w ciągu dwóch-trzech tygodni. Grała naprawdę na wysokim poziomie i duża dawała drużynie. Bez niej próbujemy różnych rozwiązań, ale nie wychodzi to za dobrze. Zagramy jednak w podobnym zestawieniu w najbliższych spotkaniach i liczę, że będziemy wyglądali coraz lepiej – mówi trener Kaniewski.

W sobotę jego podopieczne doznały już trzeciej porażki z rzędu. W efekcie, grupa pościgowa jest coraz bliżej. Szósty LUK AZS UMCS traci do Tomasovii zaledwie cztery punkty. W następnym tygodniu trudno będzie przerwać złą passę. – Zagramy z kolejnym przeciwnikiem, który dysponuje świetną zagrywką, a do tego ma bardzo wysoki skład. Nie mamy jednak nic do stracenia, a wszystko do zyskania. Dlatego powalczymy, a każdy wygrany set będzie dla nas sukcesem – dodaje szkoleniowiec ekipy z Tomaszowa Lubelskiego.

Tomasovia Tomaszów Lubelski – MKS San-Pajda Jarosław 0:3 (21:25, 17:25, 16:25)

Tomasovia: Chwała, Kaniewska, Nobis, Beda, Romaszko-Piwko, Kostur, Ruszel (libero) oraz Tyska, Bogacka.

źródło: dziennik wschodni