Tomasovia – AZS UMCS Lublin 3:0. Derby bez historii i pożegnanie dyrektora

Od początku derbów mocnym punktem gospodyń była przede wszystkim zagrywka, z którą przyjezdne nie potrafiły sobie poradzić. Efekt? Łatwe zwycięstwo w pierwszej partii 25:15. Niespodziewanie, na początku drugiej odsłony niebiesko-białe miały drobne problemy. To akademiczki potrafiły odskoczyć na kilka „oczek”. Trener Stanisław Kaniewski szybko poprosił jednak o czas, a krótka rozmowa przyniosła rezultaty, bo jego podopieczne szybko odrobiły straty, a później spokojnie budowały przewagę. Na koniec wygrały drugie rozdanie do 14.

W trzecim secie AZS UMCS też nie miał za wiele do powiedzenia i mecz szybko dobiegł końca. W ostatniej części lublinianki znowu zapisały na swoim koncie tylko 15 punktów.

– Naszym głównym celem przed derbami było to, żeby dziewczyny nie patrzyły na miejsce rywalek w tabeli i grały swoje. Czasami tak się zdarza, że podświadomie, w starciu z niżej notowanym przeciwnikiem trochę się odpuszcza. Tym razem na pewno tak nie było. Zagraliśmy tak, jak powinniśmy – bardzo dobrze i jak zespół, który walczy o najwyższe lokaty. Zagrywka na pewno zdominowała mecz, dzięki temu ustawiliśmy sobie drużynę z Lublina. Dobrze funkcjonował blok, nieźle radziliśmy sobie też w polu. Pojawił się mały przestój w drugim secie, ale tylko na chwilę i szybko wróciliśmy na swój wysoki poziom – cieszy się trener Kaniewski.

I dodaje, że wszystkie jego podopieczne zasłużyły na słowa uznania. – Chcę podziękować dziewczynom, bo raz, że to był nasz ostatni mecz u siebie w lidze, a dwa, że akurat żegnaliśmy przechodzącego na emeryturę Stanisława Pryciuka. Zagraliśmy dla niego i trzeba przyznać, że zawodniczki stanęły na wysokości zadania i zagrały naprawdę fajne spotkanie, na bardzo dobrym poziomie. Zostały nam jeszcze dwa mecze i możemy jeszcze awansować na drugie miejsce w tabeli. Wiadomo, że w praktyce będzie ciężko, ale w sporcie różne rzeczy się zdarzają. Dlatego na pewno gramy do końca i nikomu nie będziemy odpuszczać – zapowiada opiekun Tomasovii.

Tomasovia Tomaszów Lubelski – AZS UMCS Lublin 3:0 (25:15, 25:14. 25:15)

Tomasovia: Wąsik, Dzida, Chwała, Staworzyńska, Żurawska, Romaszko-Piwko, Tabaczuk (libero) oraz Tyska, Oleś, Dąbrowska, Gonczar, Wyszyńska.

AZS UMCS: Bryda, Słotarska, Dudziak, Pawlik, Duma, Walczuk, Mańka (libero) oraz Dworniczak, Barczewska, Majewska, Waszkiewicz, Akulich.

źr. dziennikwschodni.pl